fot. PAP/Tomasz Gzell

Minister edukacji nagrodziła uczniów i nauczycieli

Ponad 50 uczniów i absolwentów otrzymało dziś stypendia Ministerstwa Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015-2016. Minister Anna Zalewska wręczyła także dyplomy nauczycielom – laureatom europejskiego konkursu eTwinning 2016.

Zwracając się do stypendystów minister Anna Zalewska podziękowała im przede wszystkim za to, że realizują swoje pasje.

Szefowa resortu edukacji zaznaczyła, że polski system edukacji jest teoretycznie przygotowany na dziecko zdolne poprzez system olimpiad, konkursów, stypendiów, możliwość indywidualnego toku nauki oraz wsparcie uczelni. W ocenie minister to wszystko jednak za mało.

Wy będziecie decydować nie tylko o swojej przyszłości, która – mam nadzieję – będzie satysfakcjonująca dla was i waszych rodziców, ale i rodzin. Życzę wam, abyście codziennie potrafili budować towarzyskie i rodzinne relacje. Od was będzie zależeć, jak ambitne będzie państwo, czy będziecie nauce i gospodarce zwyczajnie służyć. Dlatego jest to ogromna odpowiedzialność rządu, żeby nie tylko fundować nagrody, choć to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale żeby być z wami na co dzień i móc was wspierać w rozwoju – powiedziała minister Zalewska.

Minister zwróciła się do stypendystów, aby za pomocą strony internetowej www.zdolnyuczen.pl podzielili się opiniami, jak powinno wyglądać wsparcie dla uzdolnionych uczniów.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj