PAP/Leszek Szymański

Min. Z. Ziobro o Polskim Ładzie: Proponujemy inne rozwiązania, które uderzają w wielką przestępczość gospodarczą

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski, zapowiedział, że w Polskim Ładzie znajdą się nowe rozwiązania, które uderzają w wielką przestępczość gospodarczą.

W trakcie prezentacji Polskiego Ładu polityk mówił, że jednym z jego elementów jest Bezpieczeństwo Plus, czyli pakiet kilkunastu ustaw, które mają zapewniać Polsce bezpieczeństwo.

Zbigniew Ziobro przypomniał m.in. dotychczasową walkę z mafiami VAT-owskimi i wskazał, że nowe rozwiązania pozwolą jeszcze lepiej chronić obywateli.

– Mogę państwa zapewnić, że w proponowanych przedłożeniach ustawowych idziemy tą drogą. Proponujemy inne rozwiązania, które również uderzają w wielką przestępczość gospodarczą. Mają one lepiej chronić polskich obywateli przed działaniami oszustów, które uderzają zarówno w interesy indywidualnych obywateli, jak i interesy całego państwa – wyjaśnił lider Solidarnej Polski.

Zbigniew Ziobro mówił też o pomyśle tzw. alimentów natychmiastowych. Chodzi o określoną z góry kwotę alimentów przyznawanych szybciej, w uproszczonej procedurze.

Polski Ład to nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Założenia zaprezentowali w Warszawie m.in. prezes PiS-u, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

 

RIRM

 

drukuj