fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. Z. Ziobro: Jest sens prowadzić debatę merytoryczną i artykułować własne stanowisko

Jest sens prowadzić debatę merytoryczną, artykułować własne stanowisko i zbijać nieprawdziwie zarzuty, jakie są stawiane stronie polskiej – ocenił Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Polityk nawiązał w trakcie konferencji w Warszawie do postępowań Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczących sądownictwa. Minister wskazał, że Polska opozycja przeniosła spór o polskie sądy, a także ich reformę na forum Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Stąd – jak dodał – niezwykle ważną rzeczą jest, aby móc dokończyć to dzieło reformy sądownictwa, którego celem jest przywrócenie sądów Polakom.

Zbigniew Ziobro nawiązał w tym kontekście do ostatniego posiedzenia europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

– W Luksemburgu wystąpili przedstawiciele polskich sędziów oraz prokuratury. Pokazano, że argumenty, jakie zostały wyartykułowane, w zderzeniu z tą narracją, opartą na demagogii i emocjach, mają sens. Rzecznik, którego zadaniem było przygotowanie opinii, po tej rozprawie zdecydował się ją przenieść po wysłuchaniu argumentów i racji na termin późniejszy. To pokazuje, że jest sens prowadzić debatę merytoryczną, artykułować własne stanowisko i zbijać nieprawdziwe zarzuty stawiane stronie polskiej – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości zaznaczył, że w celu dokończenia reformy sądownictwa trzeba prowadzić wiarygodną i sprawną kampanię informacyjną w Parlamencie Europejskim i na forach unijnych.

RIRM

drukuj