fot. PAP/Jakub Kamiński

Premier M. Morawiecki: Zostanie powołana państwowa komisja ds. zbadania wszystkich przypadków pedofilii

Rząd zdecydował o powołaniu państwowej komisji ds. zbadania wszelkich przypadków pedofilii – poinformował premier Mateusz Morawiecki.   

Szef polskiego rządu dodał, że Prawo i Sprawiedliwość jest strażnikiem, jak również gwarantem bezpieczeństwa fizycznego dzieci i rodzin. Przypomniał, że PiS od lat dążył do zaostrzenia kar za najbardziej bestialskie zbrodnie.

Państwowa komisja ma zajmować się wszystkimi środowiskami, między innymi duchownymi, a także artystycznymi i nauczycielskimi.

– To nie jest stygmatyzowanie kogokolwiek. To zjawisko zdarza się w różnych środowiskach. Trzeba wypalić je żelazem bardzo jednoznacznie. Nie może być taryfy ulgowej dla kogokolwiek. Dlatego zdecydowaliśmy o powołaniu państwowej komisji, by uniknąć wszelkich przypadków tuszowania – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

W państwowej komisji ds. zbadania przypadków pedofilii mają znaleźć się także przedstawiciele opozycji. Wkrótce mamy poznać więcej szczegółów.

W najbliższy piątek Senat zajmie się ustawą, która zaostrza kary za pedofilię. W ubiegłym tygodniu za przepisami opowiedział się parlament.

RIRM

drukuj