Min. Z. Ziobro: Nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia

Jako Solidarna Polska z całą pewnością nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19 – podkreślił w piątek lider SP, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Narzucanie czegokolwiek, w jego ocenie, wywołałoby kolejne niepokoje i podziały społeczeństwa.

Zbigniew Ziobro w Radiu Wnet pytany był, czy w Polsce zachowana zostanie dobrowolność szczepień przeciw COVID-19.

„Solidarna Polska ma w parlamencie 19 głosów, a wiele wskazuje, że niedługo mamy szanse mieć 20 posłów. Z całą pewnością decyzja naszego środowiska jest taka, że nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia” – zaznaczył.

Solidarna Polska, jak wskazał, jest za tym, aby prowadzić szerokie akcje informacyjne, „które przedstawiają argumenty za i przeciw, i pozwalają Polakom dokonać wyboru”.

„Ja nie mam nic przeciwko, jestem za tego rodzaju rzetelną informacją, która powinna dotrzeć do każdego Polaka, wskazując np. argumenty za tym, że warto się szczepić” – powiedział.

„Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem narzucania czegokolwiek naszym rodakom, ponieważ to spowodowałoby przeciwny skutek od zamierzonego, wywołało kolejne niepokoje społeczne i łamałoby szacunek dla naszej tradycji wolnościowej” – podkreślił minister sprawiedliwości.

„Nie potrzeba nam kolejnych awantur, kolejnych podziałów polskiego społeczeństwa” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl