fot. Tomasz Strąg

Min. Z. Ziobro dla „Naszego Dziennika”: W kolejnej kadencji dokończymy reformę wymiaru sprawiedliwości

Minister Sprawiedliwości zapowiedział w „Naszym Dzienniku”, że jeśli Zjednoczona Prawica wygra wybory to w kolejnej kadencji dokończy reformę wymiaru sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro wskazał, że kolejne wyborcze zwycięstwo, będzie jednocześnie sygnałem dla Unii Europejskiej, że rząd ZP nie jest rządem przejściowym i wyraża wolę Polaków zdeterminowanych, by zreformować sądy.

Co więcej szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny liczy też na większą powściągliwość ze strony Unii w ingerencjach w reformy w Polsce. Minister Ziobro ocenił również, że skala zewnętrznych ingerencji UE, podsycanych przez totalną opozycję w Sejmie przerosły najśmielsze oczekiwania.

Reformy były i są potrzebne, bo tego oczekują Polacy, dlatego popierają PiS – mówi z kolei poseł Marek Ast z sejmowej komisji sprawiedliwości.

Ta reforma była obiecana i tej reformy Polacy oczekiwali, dlatego zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość w poprzednich wyborach w 2015 roku i my słowa dotrzymaliśmy. Podjęliśmy rękawicę, tę trudną reformę przy udziale ministra sprawiedliwości, PiS realizowało, oczywiście przy dużym sprzeciwie totalnej opozycji, która sądy traktuje jako swoją własność i jako ostatni bastion ochrony swoich interesów, czym poddaje niezawisłość sędziowską w wątpliwość –  podkreśla Marek Ast.

Do tej pory dzięki reformom wprowadzono m.in. losowy przydział spraw, funkcjonuje już Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym, powstała też instytucja Skargi Nadzwyczajnej. Procedowane są też projekty ustaw, które przyspieszają i upraszczają procedury w sądach. W sprawach cywilnych i karnych.

Zmiany w wymiarze sprawiedliwości także po ingerencji totalnej opozycji i części środowiska sędziów w UE, Komisja Europejska  zaskarżyła do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl