Min. Z. Ziobro: Nie ma okoliczności, które uzasadniałyby powołanie komisji śledczej ws. KNF 

Dzisiaj nie ma okoliczności, które uzasadniałyby powołanie komisji śledczej ws. KNF – ocenił minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Jej utworzenia domaga się opozycja.

Prokurator Generalny zwracał dziś uwagę, że śledztwo w sprawie KNF zostało wszczęte „realnie” w dwa dni, podczas gdy za rządów PO „dwa i pół roku” czekano na wszczęcie postępowania ws. Amber Gold. Zapewnił, że działania w tej sprawie są „prowadzone bardzo dynamicznie i w sposób profesjonalny”.

Jeśli byłyby jakieś wątpliwości co do prowadzenia przez nas postępowania – konkretne fakty, a nie mgliste wyobrażenia i mroczne wizje przedstawicieli totalnej opozycji – to wtedy możemy rozmawiać o komisji śledcze. Dzisiaj nie ma takich okoliczności, które by ją uzasadniały – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Prokurator Generalny zaapelował także, „by nikt nie grał na przewlekanie postępowania i natychmiast dostarczył wszelkie dowody do postępowania”.

Wczoraj „Gazeta Wyborcza” napisała, że szef KNF Marek Chrzanowski miał złożyć propozycję korupcyjną właścicielowi Getin Noble Banku – Leszkowi Czarneckiemu.

Chrzanowski podał się do dymisji, a premier Mateusz Morawiecki zwołał wieczorem spotkanie szefów służb udziałem m.in. ministra Zbigniewa Ziobro poświęcone sprawie.

PO z kolei zapowiedziało złożenie wniosku do marszałka Sejmu o zwołanie w piątek dodatkowego posiedzenia Sejmu, na którym premier miałby przedstawić informację o „aferze ws. KNF”, a izba – przyjąć uchwałę ws. powołania komisji śledczej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl