Rozmowy ambasadorów 27 państw członkowskich przy instytucjach unijnych ws. Brexitu

Ambasadorowie 27 państw członkowskich akredytowanych przy instytucjach unijnych, będą dziś rozmawiać na temat stanu negocjacji w sprawie Brexitu. W Brukseli odbędzie się specjalne spotkanie w tej sprawie.

Brexitem zajmie się też brytyjski rząd. Dzisiejsze posiedzenie ma być poświęcone wstępnemu porozumieniu w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Spotkało się ono z krytyką liderów eurosceptycznej frakcji rządzącej Partii Konserwatywnej i północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski zwraca uwagę, że Brexit jest fiaskiem obecnej polityki europejskich elit.

– To wszystko pokazuje, że Polska jest dobrze i sympatycznie postrzegana w świecie, ale to także pokazuje, jak sprawnie działa polska dyplomacja i jak dobrze polskie władze kontaktują się z innymi państwami. Jest to wyraz sympatii dla nas, jako narodu, a także – ponieważ są to działania podejmowane przez rządy państw członkowskich UE, przez rządy innych państw – pokazuje instytucje władz tamtych państw względem polskiego rządu – mówi Karol Karski.

Rozmowy na temat opuszczenia UE przez Wielką Brytanię trwają od maja 2017 r. Bruksela chce je zakończyć jak najwcześniej, by mieć czas na zaakceptowanie porozumienia przez Parlament Europejski i Radę UE. Musi to nastąpić przed Brexitem, który jest przewidziany na 29 marca 2019 r.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl