Min. W. Bańka zapowiada budowę nowego boiska w Radzyminie

Wartą 2,8 mln złotych inwestycję w podwarszawskim Radzyminie, obejmującą budowę nowego boiska i modernizację sali gimnastycznej w miejscowej szkole, zapowiedział dzisiaj minister sportu i turystki Witold Bańka.

Szef resortu sportu spotkał się z młodzieżą i przedstawicielami władz samorządowych na boisku klubu RKS Mazur Radzymin.

„Inwestycje w infrastrukturę sportową są i będą zawsze naszą troską. Jesteśmy otwarci, aby dofinansować dobre projekty. Pierwszeństwo będą miały otwarte obiekty, z których bez problemu będą mogły korzystać dzieci, młodzież oraz wszyscy mieszkańcy” – podkreślił.

Przypomniał, że w latach 2016-2018 na Mazowszu MSiT dofinansowało sumą 198 mln zł 522 obiekty sportowe, w tym 244 Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

„Boisko i sala gimnastyczna nie będą jedynymi nowymi obiektami, jakie planujemy zrealizować w przyszłości w powiecie radzymińskim” – zapowiedział Witold Bańka.

Szef resortu odwiedził dzisiaj także m.in. Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

„Minister sportu Witold Bańka podczas wizyty zadeklarował wsparcie dla rozbudowy naszej bazy sportowej w celu poprawy warunków rozwoju dzieci i młodzieży oraz ułatwienie dostępu do zajęć sportowych” – zaznaczył w mediach społecznościowych dyrektor placówki Krzysztof Łachmański.

W piątek Witold Bańka ma w planie udział w briefingu prasowym – także dotyczącym rozwoju infrastruktury sportowej – w Centrum Sportu Raszyn.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl