fot. twitter.com/MSiT_GOV_PL

Min. W. Bańka: Chcemy budować infrastrukturę sportową i tym samym wzmacniać potęgę polskiego sportu

2 mld 300 mln zł – tyle w ciągu blisko 4 lat rządów Zjednoczonej Prawicy przeznaczono na inwestycje w infrastrukturę sportową. Wsparciem objęto około 6 tys. obiektów – powiedział w niedzielę w Stalowej Woli minister sportu Witold Bańska. Polityk posumował – podczas pikniku rodzinnego PiS – działania swojego resortu nakierowane na rozwój lokalnej bazy sportowej.

Fundusze przekazane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pozwoliły na budowę i modernizację boisk piłkarskich, stadionów lekkoatletycznych, otwartych stref aktywności czy parków wodnych.

Najwięcej środków na rozwój infrastruktury sportowej trafiło na Podkarpacie – mówił w Stalowej Woli minister sportu Witold Bańka.

Na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o lokację tych środków, jest właśnie województwo podkarpackie, to blisko 300 mln, dlatego że Polska Wschodnia przez lata była zaniedbywana, chcemy tę szansę wyrównywać. Chcemy budować infrastrukturę sportową i tym samym wzmacniać potęgę polskiego sportu. Nie ma niczego piękniejszego niż sport, który buduje wspólnotę, wychowuje najmłodszych. Dla mnie to jest wielka radość i wielki zaszczyt, że możemy te środki przekazywać – akcentował minister.

Celem prowadzonego przez resort programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych w całym kraju. Dofinansowaniem są obejmowane obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl