Min. Środowiska zachęca firmy i instytucje do współpracy przy szczycie klimatycznym w Katowicach

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej resortu środowiska pojawiły się regulaminy dla partnerów szczytu klimatycznego w Katowicach oraz wykorzystania logo konferencji – poinformowało we wtorek Ministerstwo Środowiska.

„Zapraszamy wszystkie firmy i instytucje, które chciałyby się włączyć w organizację tegorocznej konferencji COP24, czyli 24 Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu odbywającej się w dniach 3-14 grudnia br. w Katowicach” – podano na stronie resortu.

Regulamin określający warunki partnerstwa oraz wykorzystania logo COP24, tworzenia materiałów promocyjnych znajduje się pod linkiem: https://bip.mos.gov.pl/cop-24/

Ministerstwo dodało, że aby uzyskać licencję wystarczy pisemny lub email-owy wniosek (równoznaczny z akceptacją regulaminu) do organizatorów w wybranej wersji i formacie.

Według resortu blisko dwutygodniową konferencję w stolicy Górnego Śląska odwiedzić może ok. 30 tys. osób. Na szczycie w Katowicach planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie – czyli globalnej umowy klimatycznej.

Polska już dwukrotnie była organizatorem szczytów klimatycznych – w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie. Polacy trzykrotnie przewodniczyli Ramowej konwencji NZ w sprawie zmian klimatu: w latach 1999-2000 – prof. Jan Szyszko, 2008-2009 – Maciej Nowicki i 2013-2014 – Marcin Korolec. Przewodniczącym szczytu w Katowicach będzie wiceminister środowiska Michał Kurtyka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl