fot. PAP/Marcin Bielecki

Min. R Telus: Doszliśmy do pewnego porozumienia z rolnikami protestującymi w Szczecinie

Doszliśmy do pewnego porozumienia z rolnikami protestującymi w Szczecinie, choć rozmowy będą nadal prowadzone – przekazał w Szczecinie minister rolnictwa Robert Telus. Poinformował, że rolnicy oczekują m.in. dopłaty do zbóż i nawozów w okresie jesiennym.

Szef resortu rolnictwa podczas briefingu prasowego w Szczecinie podkreślił, że po dwóch dniach – a właściwie dwóch tygodniach – rozmów i negocjacji z rolnikami protestującymi w Szczecinie, „wspólnie doszliśmy do pewnego porozumienia”.

Minister podkreślił, że rząd zrealizował już kilka postulatów rolniczych. Przypomniał, że od 15 kwietnia zamknięto polską granicę dla zbóż i towarów przywożonych z Ukrainy; wydano też odpowiednie rozporządzenia dotyczące dopłat do zbóż i do nawozów; zrealizowano ponadto postulat rolników, aby pomocą objąć gospodarstwa rolne o powierzchni do 300 ha.

Robert Telus przekazał, że w nocy rolnicy przedstawili kolejny postulat, który dotyczy dopłat do nawozów i zbóż w okresie jesiennym.

„Dziś w nocy w rozmowie z panem premierem poszliśmy na kolejne ustępstwa (…), które pomagają polskiemu rolnictwu” – poinformował.

Szef MRiRW przekazał, że rozmowy z rolnikami będą konstytuowane.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl