fot. PAP/EPA

Premier Ukrainy: Wręczyłem Papieżowi album ze zdjęciami ukazującymi rosyjskie zbrodnie

Wręczyłem Papieżowi album ze zdjęciami przedstawiającymi rosyjskie zbrodnie w Buczy, Borodziance i innych miejscowościach na Ukrainie. Te fotografie dobitnie ukazują nienawiść i okrucieństwo agresora – poinformował ukraiński premier Denys Szmyhal po czwartkowej audiencji w Watykanie u papieża Franciszka.

https://twitter.com/Denys_Shmyhal/status/1651546196224233477

„Podziękowałem Jego Świątobliwości za pomoc humanitarną (dla Ukrainy), a także za przyjęcie na leczenie do watykańskiego szpitala ukraińskich dzieci, które ucierpiały w wyniku rosyjskiej agresji” – dodał polityk w komunikacie na Telegramie.

Wcześniej w czwartek ukraińskie media informowały, że Denys  Szmyhal omówił z Papieżem możliwe inicjatywy Stolicy Apostolskiej na rzecz wsparcia „formuły pokoju”, zaproponowanej w ubiegłym roku przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i dotyczącej zakończenia wojny z Rosją. Premier zaprosił też Ojca Świętego do odwiedzenia Ukrainy, a także zaapelował do niego o wsparcie działań Kijowa na rzecz odzyskania ukraińskich dzieci nielegalnie deportowanych do Rosji.

https://twitter.com/Denys_Shmyhal/status/1651545740513009665

Denys Szmyhal jest pierwszym tak wysokim rangą reprezentantem władz w Kijowie odwiedzającym Watykan od początku rosyjskiej inwazji, czyli od lutego 2022 roku.

Rozmowa Papieża z szefem rządu Ukrainy trwała pół godziny. Doszło do niej w przeddzień podróży Franciszka na Węgry, w trakcie której oczekuje się jego wypowiedzi na temat wojny w Europie.

Ukraiński premier rozmawiał również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

https://twitter.com/Denys_Shmyhal/status/1651562701540212736

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl