fot. pixabay

Min. Przemysław Czarnek: Ideologia LGBT jest szkodliwa także dla ludzi ze środowiska LGBT

Ideologia LGBT jest absolutnie destrukcyjna i szkodliwa dla każdego człowieka, również dla ludzi ze środowiska LGBT – powiedział prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Szef resortu edukacji i nauki odniósł się m.in. do pytania Janusza Kowalskiego, posła na Sejm, który uważa, że pełnomocnik ds. równego traktowania przy rektorze Uniwersytetu Opolskiego promuje ideologię LGBT. Zdaniem ministra obowiązujące prawo broni przed dyskryminacją całe środowisko naukowe, wśród których są też osoby niezgadzające się z ideologami LGBT.

Prof. Przemysław Czarnek podkreślił, że pełnomocnicy zajmujący się kwestiami równouprawnienia muszą w swojej pracy brać pod uwagę także ochronę przed dyskryminacją osoby wyznające wartości chrześcijańskie i konserwatywne.

„Po to wprowadziliśmy pakiet wolności akademickiej, czyli nowe przepisy w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce, by nie można pociągać naukowców i nikogo ze społeczności akademickiej do odpowiedzialności dyscyplinarnych za głoszenie takich poglądów, jak chociażby poglądy pana Janusza Kowalskiego i moje. Mówiąc ideologia, nie mówimy o osobach. Ideologia LGBT jest absolutnie destrukcyjna i szkodliwa dla każdego człowieka, również dla tych ludzi ze środowiska LGBT. (…) Jeśli pełnomocnik ds. równego traktowania miałby poświęcać swój czas dyskryminacji osób, które mają inne zdanie niż ci ideolodzy LGBT, to byłoby sprzeczne z prawem i będziemy to badać” – powiedział szef resortu edukacji i nauki.

Pytany o swoją rolę jako opiekuna wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości, prof. Przemysław Czarnek zapewnił, że jego zadaniem nie będzie robienie polityki, lecz nadzorowanie zmian w strukturach wojewódzkich partii, które powinny być wprowadzone. Minister podkreślił, że z powodu przewagi na polskim rynku mediów lewicowo-liberalnych, które w jego ocenie w fałszywy sposób przedstawiają działania Zjednoczonej Prawicy, konieczne jest organizowanie spotkań polityków Zjednoczonej Prawicy z ludźmi, by w rzetelny sposób przybliżać dokonania ostatnich siedmiu lat. Jednocześnie przyznał, że jednym z powodów, dla których powierzono mu tę funkcję w woj. opolskim, jest działanie w tym regionie struktur mniejszości niemieckiej.

„Mój związek z województwem opolskim jest taki, że Sejm ograniczył środki na naukę języka niemieckiego jako ojczystego o 39 mln w tym roku, z 239 do 200 mln, co i tak jest olbrzymim finansowaniem nauczania języka niemieckiego jako ojczystego. To jest dwukrotny budżet Politechniki Opolskiej, to budżet takiego uniwersytetu jak Katolicki Uniwersytet Lubelski. To cztery razy więcej niż państwo polskie przeznacza na szkoły polskie we wszystkich krajach świata. Te pieniądze trafiały w zupełnie ślepy cel. Nauczamy dzisiaj w Polsce jęz. niemieckiego na wielką skalę. (…) Wydajemy 1,630 mld na naukę języka niemieckiego plus te 200 mln na naukę języka niemieckiego jako ojczystego. Poza tym widzimy brak wzajemności, bo Niemcy nie wydają jednej złotówki na nauczanie języka polskiego jako ojczystego w Niemczech. Przez to Niemcy nie wypełniają swoich zobowiązań traktatowych” – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki zapewnił, że ograniczenie finansowania nauki języka niemieckiego jako ojczystego nie są dyskryminacją, lecz jedynie ograniczeniem środków do realnych potrzeb mniejszości niemieckiej.

Szef resortu zapowiedział także wprowadzenie w województwach opolskim i lubelskim – od nowego roku szkolnego – programu pilotażowego dla nauczycieli wychowania fizycznego, który będzie pomagał w wyławianiu talentów sportowych. Po pilotażu program ma trafić do wszystkich szkół w kraju.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl