fot. PAP/EPA

P. Andriuszczenko: W Mariupolu znaleziono masowy grób z ponad stu zwłokami

W okupowanym przez siły rosyjskie Mariupolu, na południowym wschodzie Ukrainy znaleziono masowy grób z ponad stu zwłokami – poinformował Petro Andriuszczenko, doradca mera tego miasta.

„Odkrywamy smutne znaleziska każdego tygodnia. Tym razem odnaleźliśmy nowy zbiorowy grób pod gruzami w dzielnicy Lewobrzeżnej”napisał Petro Andriuszczenko w komunikatorze Telegram.

Doradca poinformował, że w zbiorowym grobie jest ponad sto ciał osób, które zginęły pod koniec lutego 2022 roku.

„Okupanci obok rozbierają gruzy. Znów nie ma mowy o ponownym pochówku. Ludzie faktycznie żyją w grobowcach” – podkreślił.

Urzędnik przekazał, że ekshumacja jest „faktycznie zatrzymana”.

„Okupacyjne władze tak zajęły się tworzeniem obrazu odbudowy, że na ponowne pochówki zabrakło czasu. Tymczasowe uliczne groby powoli przekształcają się w stałe” – czytamy.

Petro Andriuszczenko opublikował zdjęcia krzyży, na których widać datę śmierci w kwietniu 2022 roku.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl