Min. M. Woś: Posłowe Solidarnej Polski nie zgadzają się na obecną szefową sejmowej komisji rodziny

Posłowie Solidarnej Polski nie zgadzają się, aby szefową sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny nadal była Magdalena Biejat (Lewica) – powiedział w czwartek w TVP1 minister-członek Rady Ministrów Michał Woś.

„Należę do tej części Zjednoczonej Prawicy czyli do Solidarnej Polski, (…) nie byliśmy poinformowani o tym, że to pani Biejat, z tak skrajnie radykalnymi poglądami ma być na czele absolutnie kluczowej z perspektywy przyszłości Polski komisji, czyli komisji rodziny” – podkreślił Michał Woś.

„Wspólnie jako cała osiemnastka posłów Solidarnej Polski zwróciliśmy się z wnioskiem o zmianę. Należy dokonać zmiany. (…) Trzeba powiedzieć, że przewodniczący komisji pewną agendę pracy tej komisji nazrzuca i my się na to nie chcemy zgodzić, nie możemy zgodzić” – oświadczył polityk.

W minionym tygodniu Solidarna Polska złożyła do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i współkoalicjantów wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny posłanki Lewicy Magdaleny Biejat. W uzasadnieniu podano, że Solidarna Polska nie zgadza się, aby „ideologie, eksperymenty społecznej inżynierii, uderzały w podstawy naszej cywilizacji, tradycji i tożsamości”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w jednym z tygodników komentując poparcie przez posłów PiS wyboru Biejat na szefową komisji powiedział, że „ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana”.

Kandydaturę Biejat na szefową komisji poparło 25 posłów, przeciw było trzech, czterech wstrzymało się od głosu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl