fot. PAP/Rafał Guz

Min. M. Kurtyka podsumował swoje dotychczasowe działania

Dotychczasowe prace w resorcie klimatu w dniu swojego odejścia podsumował Michał Kurtyka, szef resortu.

– Mamy 300 mld złotych, które zostały wynegocjowane, wydyskutowane i jest oddanych do dyspozycji transformacji sektora energetycznego, transformacji sektora transportowego na rzecz czystego powietrza, na rzecz poprawy jakości życia w naszym kraju. To środki z Funduszu Modernizacyjnego, Funduszy Unii Europejskiej i nowotworzonego Funduszu Transformacji Energetyki – podkreślił minister.

Minister Michał Kurtyka ocenił, że istotnym elementem prac resortu klimatu i środowiska było upodmiotowienie odbiorcy indywidualnego.

– Kamieniem węgielnym tych prac było przyjęcie Polityki energetycznej Polski do roku 2040. Kolejnym bardzo istotnym elementem, kształtującym polską wizję zmian i ukonkretniającą ją na najbliższe dwie dekady, jest aktualizacja Programu polskiej energetyki jądrowej. To program nakierowany na stworzenie sześciu bloków jądrowych. Bardzo istotnym elementem prac resortu klimatu i środowiska było również upodmiotowienie odbiorcy indywidualnego i danie mu narzędzi, aby mógł być silniejszy na rynku energii, aby mógł być bardziej aktywny, lepiej poinformowany, a swoimi wyborami mógł przyczyniać się do podniesienia poziomu jakości swojego życia, obniżenia swoich rachunków – wskazał Michał Kurtyka.

TV Trwam News

drukuj