fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Kurtyka: Do Polaków trafiło mld zł w ramach ulgi termomodernizacyjnej

3 mld złotych trafiły do Polaków w ramach ulgi termomodernizacyjnej – poinformował minister klimatu Michał Kurtyka.

– To jest ta ulga, którą wprowadziliśmy dla polskich rodzin, na czyste powietrze, i Polacy bardzo mocno z niej skorzystali. Cieszę się, mogąc się dzisiaj podzielić z Państwem wiadomością, że 3 mld zł w ramach ulgi termomodernizacyjnej do polskich rodzin trafiło – poinformował Michał Kurtyka.

– Jeżeli dodamy zatem do tego te 142 tys. złożonych wniosków w ramach Czystego Powietrza i ponad 2,2 mld zł zatwierdzonych kwot przez WFOŚ, mamy zatem ponad 5 mld zł, które trafiły do polskich rodzin, które przeznaczamy na walkę ze smogiem, na poprawę jakości powietrza w naszym kraju – zaznaczył minister klimatu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl