fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. M. Jarosińska-Jedynak: Wykorzystaliśmy 86,6 proc. z funduszy UE na lata 2014-2020

Wykorzystaliśmy 86,6 proc. środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020 – poinformowała w poniedziałek na Twitterze minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

„Polska potrafi korzystać z funduszy unijnych. Dostałam świeże dane z naszej bazy. W umowach na inwestycje mamy już 291,1 mld zł z funduszy UE 2014-2020 (86,6 proc. puli dla Polski). Z Komisją Europejską rozliczyliśmy 157,7 mld zł, czyli 46,8 proc. puli. Idziemy równym, miarowym, adekwatnym do etapu tempem” – napisała na Twitterze szefowa MFiPR.

Według zasady n+3 obowiązującej w obecnej perspektywie finansowej Polska może rozliczać środki z UE do końca 2023 roku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl