PAP/Radek Pietruszka

Min. Ł. Szumowski: Wyniki testów na koronawirusa grupy osób, która była na Radzie Ministrów są negatywne

Grupa osób, która była na posiedzeniu Rady Ministrów została przebadana; Wszystkie wyniki są ujemne – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Min. Szumowski pytany na briefingu prasowym o wyniki badań członków Rady Ministrów na obecność koronawirusa odpowiedział, że wyniki, które dotychczas spłynęły są negatywne.

„Jeżeli ktoś miał kontakt późniejszy, to jeszcze będzie wykonywał testy we własnym zakresie” – oświadczył.

„Ta grupa, która była na Radzie Ministrów została przebadana, wszystkie te wyniki są ujemne” – poinformował.

Rzecznik rządu Piotr Müller w komunikacie we wtorek przekazał, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom. W ostatnim posiedzeniu rządu nie brało udział 9 jego członków, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek wieczorem, że po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny.

„Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi” – oświadczył minister.

PAP

drukuj