Min. Kwiatkowski i ks. bp Wiesław Lechowicz spotkali się ws. ŚDM

W Pałacu Prezydenckim odbywa się spotkanie szefa gabinetu Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego z Delegatem ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej ks. bp. Wiesławem Lechowiczem. Są na nim obecni również uczestnicy Kongresu Młodzieży Polonijnej.

Rozmowy dotyczą m.in. problemów, z jakimi spotykają się młodzi Polacy na całym świecie.

Jak przed spotkaniem poinformował minister Adam Kwiatkowski, młodzież pochodzenia polskiego, która przybyła na Światowe Dni Młodzieży, będzie mogła zobaczyć codzienną pracę prezydenta. Polityk wyraził też nadzieję, że spotkanie będzie początkiem owocnej współpracy.

– Będziemy gościć w Pałacu Prezydenckim młodych Polaków, którzy przyjechali z całego świata, aby uczestniczyć w ŚDM, a w tym tygodniu uczestniczą w Kongresie Młodzieży Polonijnej. Stąd inicjatywa, która wyszła od pana prezydenta Andrzeja Dudy, od Kancelarii Prezydenta, by wspólnie móc porozmawiać o tych problemach, czy o tych kwestiach, z którymi młodzi Polacy na całym świecie się spotykają. Jestem przekonany, że to spotkanie będzie również służyło nawiązaniu nowych kontaktów i w przyszłości będzie owocowało współpracą i konkretnymi projektami, które wspólnie będziemy realizować dla dobra Polski i Polaków – mówił w środę minister Adam Kwiatkowski.

Celem Kongresu jest stworzenie przestrzeni do współpracy młodzieżowych środowisk polonijnych. Po pobycie w Warszawie jego uczestnicy udadzą się do Krakowa, aby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

RIRM

drukuj