fot. flickr.com

Min. Klimatu i Środowiska walczy z ubóstwem energetycznym

Resort klimatu i środowiska zapowiada, że w połowie roku przedstawi rozwiązania umożliwiające najuboższym ochronę przed cenami energii.

Nad ustawą rekompensacyjną w tej sprawie trwają obecnie prace. Przepisy będą skierowane do najbardziej wrażliwej części społeczeństwa. Mają pomóc gospodarstwom domowym poradzić sobie z drożejącą energią.

O tym, na jakim etapie są prace związane z przygotowaniem tych rozwiązań, mówił rzecznik resortu klimatu i środowiska Aleksander Brzózka.

– Trwają dość intensywne prace w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Został powołany specjalny zespół, który ma wypracować rozwiązania, które będą kierowane do odbiorców wrażliwych tak, aby walczyć z ubóstwem energetycznym. Zostało zadeklarowane, że w połowie roku, więc mówimy tutaj o czerwcu, zostaną zaprezentowane rozwiązania ustawowe, które będą wsparciem dla tych wcześniej wspomnianych odbiorców wrażliwych. Myślę, że te rozwiązania obowiązywałyby od początku przyszłego roku – poinformował Aleksander Brzózka.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podaje, że problem ubóstwa energetycznego dotyczy obecnie około 6 proc. Polaków.

W ostatnich latach nastąpiło jego zmniejszenie. 10 lat temu problem ten dotykał około 10 proc. polskich rodzin.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl