fot. M.Borawski/ Nasz Dziennik

Min. J. Gowin: Wolny rynek to jeden z fundamentów zjednoczonej Europy

Wolny rynek jest jednym z fundamentów zjednoczonej Europy – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin. „Jednoznacznie opowiadamy się za obecnością Polski w Unii Europejskiej, ale równie jednoznacznie protestujemy przeciw temu by w Unii byli równi i równiejsi” – dodał.

Wicepremier i prezes Porozumienia w sobotę na konferencji prasowej we Wrocławiu przedstawił kandydatkę tej partii do europarlamentu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu dolnośląsko-opolskim. Będzie nią Beata Żołnieruk, przedsiębiorca z branży transportowej.

„Beata Żołnieruk jest przedsiębiorcą reprezentującym szczególnie ważną dla polskiej gospodarki branżę. Szczególnie symboliczną w kontekście tego, co się dzieje ostatnio i od lat w Parlamencie Europejskim. Jest przedsiębiorcą z branży transportowej. Wszyscy wiemy, że polscy transportowcy najpierw podbili drogi całej Europy, a dzisiaj są z tych dróg usuwani metodami administracyjnymi przez nieuczciwe regulacje” – powiedział Jarosław Gowin.

Dodał, że zadaniem Żołnieruk w europarlamencie będzie troska o to, by polscy przedsiębiorcy mogli konkurować z przedsiębiorcami z innych krajów europejskich na uczciwych, sprawiedliwych zasadach.

„Jako obóz Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie opowiadamy się za obecnością Polski w Unii Europejskiej, ale równie jednoznacznie protestujemy przeciw temu by w Unii byli równi i równiejsi. Wolny rynek to jest jeden z fundamentów zjednoczonej Europy” – powiedział wicepremier Gowin.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl