fot. PAP/Jacek Turczyk

II dzień wizyty ministra A. Kwiatkowskiego w Mołdawii

Trwa drugi dzień wizyty ministra Adama Kwiatkowskiego w Mołdawii. Podróż odbywa się w ramach „Akcji pomocy Polakom na Wschodzie”. W lutym rozpoczęła się czwarta jej odsłona. Przedstawiciele kancelarii prezydenta odwiedzili już miejscowości w okręgu lwowskim na Ukrainie.

Minister Adam Kwiatkowski drugi dzień pobytu w Mołdawii rozpoczyna od spotkania z Polonią w mieście Soroki. Będzie to okazja do podziękowania i zapewnienia o pamięci – zaznaczył minister Kwiatkowski.

Będziemy w Sorokach. Tam odbędzie się spotkanie w Domu Polskim. Będziemy się spotykać z Polakami już w atmosferze świąt Wielkanocnych. Będziemy im dziękować za to, że trwają w polskości, będziemy przekazywać im pozdrowienia od prezydenta. Najmłodszym i nieco starszym będziemy przekazywać rzeczową pomoc, która będzie ułatwiać naukę i codzienne życie – wskazał Adam Kwiatkowski.

Akcja wsparcia Polaków zamieszkujących dawne Kresy II Rzeczypospolitej została zapoczątkowana w 2016 r. W ciągu trzech lat przedstawiciele prezydenta odwiedzili kilkadziesiąt miejscowości, m.in. na Ukrainie, Mołdawii, Rumunii, Litwie, Białorusi i w Kazachstanie. W tym czasie spotkali się z ponad 10 tysiącami mieszkających tam rodaków. Przekazali im ponad 22 tony żywności i artykułów sanitarnych.

RIRM

drukuj