fot. pixabay.com

Min. J. Gowin: W przypadku zmniejszenia się liczby zgonów na COVID – możliwy powrót do rozmów nt. ewentualnego odmrażania branż

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że jeśli liczba zgonów będzie spadać, to w przyszłym tygodniu rząd wróci do rozmowy nt. ewentualnego odmrażania branż. Minister rozwoju dodał, że trwają prace nad specjalnym reżimem sanitarnym dla sektorów, które zostały zamrożone z powodu COVID-19.

Jarosław Gowin był dziś pytany na konferencji prasowej o możliwość luzowania obostrzeń, zwłaszcza w strefie fitness.

Ministerstwo rozwoju jest w stałym kontakcie z przedstawicielami wszystkich branż dotkniętych restrykcjami.

– Pracujemy nad specjalnym reżimem sanitarnym, odrębnym dla każdej z tych branż. Jesteśmy na dobrej drodze. Chcę podkreślić, że przedsiębiorcy bardzo odpowiedzialnie podchodzą do pandemii. Jeżeli równocześnie liczba zakażeń i zgonów będzie spadać, na co wszyscy liczymy, to w przyszłym tygodniu wrócimy do dyskusji na temat ewentualnych terminów odmrożenia poszczególnych branży – wyjaśnił Jarosław Gowin.

Wicepremier dodał, że w pierwszej kolejności powinien w 100 proc. zostać odmrożony handel. Miał tu na myśli otwarcie galerii handlowych.

Rząd wprowadził narodową kwarantannę 28 grudnia ubiegłego roku. Zamknięte są m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych i stoki narciarskie.

Restrykcje obowiązują do końca tego miesiąca. Jednak władze nie pozostawiają przedsiębiorców bez pomocy. Uruchomiono szereg instrumentów wsparcia.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl