fot. pixabay.com

Dolnośląskie: Odnaleziono i skonfiskowano 1,6 tony nielegalnego tytoniu

1600 kg tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej odnaleźli podczas kontroli na jednej z karkonoskich posesji celnicy i strażnicy graniczni z Dolnego Śląska. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 800 tys. zł.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poinformował, że w sobotę 16 stycznia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wspólnie z policjantami CBŚP z Wrocławia oraz celnikami z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Jeleniej Górze ujawnili na terenie jednej z karkonoskich posesji 1600 kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

„Tytoń o wartości 807 tysięcy złotych schowany był w dwóch zaparkowanych na terenie posesji autach dostawczych. Oba auta wraz z towarem trafiły na parking strzeżony, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Urząd Celno-Skarbowy w Jeleniej Górze” – podała mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy komendanta NoSG.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl