Małopolska policja przejęła pół tony nielegalnej krajanki tytoniowej

Niemal pół tony krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy, przejęli policjanci z powiatu krakowskiego. Szacowane uszczuplenia podatku akcyzowego wynoszą około 400 tys. zł – poinformowała dziś PAP Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Pełniący służbę policjanci zaobserwowali w środę, jak znany im 44-latek, podejrzewany o nielegalny handel tytoniem, przepakowuje z drugim mężczyzną na posesji na krakowskim Prokocimiu wypełnione worki parciane z mercedesa vito do samochodu marki audi.

Kiedy audi wyjechało z posesji, funkcjonariusze zatrzymali je do kontroli. Znajdujące się w bagażniku trzy worki były wypełnione krajanką tytoniową nielegalnego pochodzenia. Kierowca samochodu, 34-letni obcokrajowiec zamieszkały w Chrzanowie, został zatrzymany.

Kolejny patrol skontrolował stojący na posesji samochód mercedes vito. Znajdowały się w nim 22 worki wypełnione nielegalnym tytoniem, poporcjowanym w woreczkach strunowych.

Policjanci przejęli łącznie blisko 500 kilogramów krajanki tytoniowej.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty przewożenia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

Zdaniem policjantów, tak duża ilość tytoniu i sposób zapakowania wskazywały na zamiar wprowadzenia do obrotu. Według wyliczeń, mężczyźni mogli doprowadzić do uszczuplenia podatku akcyzowego na prawie 400 tys. zł.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policji i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyznom grozi grzywna lub pozbawienie wolności do lat 3.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl