Min. J. Emilewicz: Dodatkowe 2,5 mln zł w projekcie budżetu dla Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego

Dodatkowe 2,5 mln zł dla Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego przewiduje autopoprawka zgłoszona do projektu budżetu na 2020 r. – napisała na Twitterze minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

„Miło mi poinformować, że wskutek mojej interwencji zgłoszono dziś autopoprawkę do budżetu na 2020 r. W efekcie będą dodatkowe 2,5 mln zł dla Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego. To poprawi warunki ich pracy. Dziękuję premierowi” – napisała na Twitterze szefowa resortu rozwoju.

Projekt ustawy budżetowej na 2020 r. został w środę ponownie skierowany do sejmowej komisji finansów publicznych, która rozpatrzy zgłoszone poprawki.

Zarówno dochody, jak i wydatki mają wynieść po ok. 435,3 mld zł. Założono, że PKB w ujęciu realnym wzrośnie o 3,7 proc., a inflacja utrzyma się na poziomie 2,5 proc.

Ministerstwo Finansów przewiduje, że w tegorocznym budżecie nie będzie deficytu. Założono, że wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz emerytur i rent sięgnie nominalnie 6,3 proc. MF zapewnia, że projekt budżetu na 2020 r. spełnia kryteria stabilizującej reguły wydatkowej oraz deficytu sektora finansów według metodyki unijnej niższego niż 3 proc. PKB.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl