fot. PAP/Tytus Żmijewski

Min. J. Emilewicz: Już nie tylko globalne koncerny coraz chętniej wybierają Polskę

Już nie tylko globalne koncerny coraz chętniej wybierają Polskę, bo przypomnijmy, że w robionych przez nas badaniach pomiędzy inwestorami, którzy są w Polsce od kilkunastu lat, ponad 90 proc. z nich odpowiada, że gdyby mieli realizować kolejną inwestycję, to najchętniej wybraliby Polskę – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Polska jest coraz bardziej atrakcyjna pod względem podjęcia pracy i miejsca zamieszkania przez zagranicznych ekspertów – takie wnioski płyną z rankingu HSBC. Od ubiegłego roku awansowaliśmy o 10 miejsc – na 13. pozycję. Specjaliści, którzy opuścili swój kraj, aby podjąć pracę za granicą, wskazali, że Polska jest dobrym miejscem pod względem rozwoju kariery. Ich zdaniem w Polsce warto też doskonalić umiejętności prywatne i zawodowe.

Do rankingu HSBC odniosła się minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Jej zdaniem czynnikiem, który zachęca do dłuższego pobytu w naszym kraju jest też wysoki poziom bezpieczeństwa.

Już nie tylko globalne koncerny coraz chętniej wybierają Polskę, bo przypomnijmy, że w robionych przez nas badaniach pomiędzy inwestorami, którzy są w Polsce od kilkunastu lat, ponad 90 proc. z nich odpowiada, że gdyby mieli realizować kolejną inwestycję, to najchętniej wybraliby Polskę. Zatem nie tylko wybierają Polskę, ale ich pracownicy chcą do Polski przyjeżdżać i tu mieszkać. Przypomnijmy, że ekspaci (wybitny specjalista, który opuścił ojczyznę, by pracować za granicą – przyp. RIRM) to najczęściej pracownicy, którzy przyjeżdżają do Polski czasowo – na kilka lat i mieszkają tu ze swoją rodziną, ich dzieci tutaj chodzą do szkoły. Zwracają oni również dużą uwagę na wysokie poczucie bezpieczeństwa. Jest to kolejny istotny czynnik. Pozostaje nam się tylko cieszyć i mówić: „Zapraszamy do Polski!” – zaznaczyła minister Emilewicz.

W pierwszej trójce krajów, gdzie najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje znalazły się: Szwajcaria, Singapur i Kanada. Na kolejnych miejscach w pierwszej „10” uplasowały się m.in. Hiszpania, Nowa Zelandia, Australia, Turcja i Niemcy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl