fot. PAP/Andrzej Grygiel

Min. J. Brudziński: Mieszkańcy Podbeskidzia nie będą pozostawieni sami sobie

Mieszkańcy Podbeskidzia nie będą pozostawieni sami sobie. W każdym momencie i w każdej trudnej sytuacji mogą liczyć na straż pożarną, policję i wojsko – zapewnił w Bielsku-Białej szef MSWiA Joachim Brudziński.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z wojewodą śląskim i komendantem wojewódzkim policji, uczestniczył dziś w posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Szef MSWiA dziękował służbom za pracę. Podkreślił też, że wszystkie działania, jakie są podejmowane mają jeden podstawowy cel – bezpieczeństwo mieszkańców, w tym wypadku mieszkańców Podbeskidzia i całego województwa śląskiego.

– Moje zapewnienie, które chciałbym skierować do wszystkich mieszkańców Podbeskidzia to to, że w każdym momencie i każdej trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcie służb. Nie zostaną pozostawieni sami sobie. Państwo o każdej porze dnia i nocy będzie stało u boku obywateli – podkreślił Joachim Brudziński.

W związku z intensywnymi opadami deszczu trudna sytuacja hydrologiczna jest na południu województwa śląskiego, na wschodzie województwa małopolskiego i na Podkarpaciu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało dziś, że poziom wody przekroczył stan alarmowy na 26 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i dwóch w dorzeczy Odry [zobacz więcej].

Stan ostrzegawczy jest przekroczony w dorzeczu Wisły na 53 stacjach, a w dorzeczu Odry na 23 stacjach. RCB ostrzegło też przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą występować dziś na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce [zobacz więcej].

RIRM

drukuj