fot. Tomasz Strąg

Szef MSWiA podziękował funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa za zabezpieczenie COP24 w Katowicach

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński spotkał się z funkcjonariuszami, którzy zabezpieczali konferencję klimatyczną COP24 w Katowicach. Dzięki Wam po raz kolejny w świat popłynął obraz i wizerunek Katowic, Polski jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego – powiedział minister zwracając się do służb mundurowych.

Słowa, które określają to, co zrobiliście przez ten czas, to poświęcenie i profesjonalizm – wskazał szef MSWiA dziękując policjantom, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służbie Ochrony Państwa, szefom służb i komendantom.

Minister Joachim Brudziński przedstawił też dane dotyczące zabezpieczenia COP24. Skala waszej służby jest imponująca – dodał.

– To jest ponad 9 tys. funkcjonariuszy policji, ponad 1 tys. strażników granicznych, którzy dokonali ponad 200 tys. kontroli, sprawdzeń na granicy; Ponad 500 funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy dbali o bezpieczeństwo przeciwpożarowe tutaj na miejscu. To w końcu ponad      500 funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, którzy zapewniali bezpieczeństwo przedstawicielom ponad 200 państw – tylu delegatów tutaj się pojawiło. Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa zapewniali to bezpieczeństwo najważniejszym osobom reprezentującym te państwa: prezydentom, premierom, ministrom spraw zagranicznych. Ten obraz i ten wizerunek jest naprawdę wyjątkowy. Za to chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować – zaznaczył szef MSWiA.

Podczas spotkania wyróżnienie otrzymał nadinspektor Andrzej Szymczyk pierwszy z-ca komendanta Głównego Policji. Pełnił on rolę dowódcy operacji podczas zabezpieczania szczytu klimatycznego w Katowicach.

RIRM

drukuj