Min. Błaszczak: mam nadzieję, że prezydenckie projekty dot. sądownictwa będą odpowiadały programowi PiS

Mam głęboką nadzieję, że pan prezydent Andrzej Duda przedstawi takie projekty ustaw dot. sądownictwa, które będą odpowiadały programowi Prawa i Sprawiedliwości – mówił dziś minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów tych ustaw w ciągu dwóch miesięcy.

Czekamy na te projekty. Mam głęboką nadzieję, że pan prezydent przedstawi takie projekty, które będą odpowiadały programowi PiS. Przecież prezydent w kampanii wyborczej mówił o tym bardzo wyraźnie, że konieczna jest dogłębna zmiana wymiaru sprawiedliwości. Zobaczymy, czy te projekty będą odpowiadały zobowiązaniom, które podjął pan prezydent w kampanii wyborczej” – mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA został także zapytany, czy konflikt na linii PiS i prezydent jest „wygaszony”, czy na razie „zduszony” do momentu przedstawienia prezydenckich ustaw dot. reformy sądownictwa.

Minister Błaszczak powiedział, że po prezydenckim wecie prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o poważnym błędzie, ponieważ – jak mówił minister – proces uzdrowienia sytuacji w wymiarze sprawiedliwości został zatrzymany.

Ale mam nadzieję, że tylko chwilowo, że projekty, które złoży prezydent Duda będą rzeczywiście realizowały program PiS, z którym prezydent szedł do wyborów” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl