fot. twitter/Laity Family Life

Min. B. Kempa: Wyrzućmy nienawiść z naszego kraju

Całą noc modliłam się o życie i zdrowie dla zaatakowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – oświadczyła minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa. Wyrzućmy nienawiść z naszych serc i umysłów, z naszego kraju; możemy się różnić, ale nie wolno nam się nienawidzić – zaapelowała.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez mężczyznę, który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala.

Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

„Urazy były bardzo ciężkie – poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej” – powiedział lekarz.

„Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego” – zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że „o wszystkim zdecydują najbliższe godziny”. W trakcie operacji prezydentowi przetoczono 41 jednostek krwi.

„Całą noc modliłam się na różańcu z Fatimy o życie i zdrowie dla zaatakowanego Prezydenta Gdańska i za zespół ratujący Jego życie. Widziałam na własne oczy skutki wojen i najgorsze okrucieństwa – włącznie z umierającymi z głodu dziećmi. Do tego doprowadza ludzi zło” – napisała w poniedziałek na Twitterze Beata Kempa.

https://twitter.com/BeataKempa_KPRM/status/1084724820867272705

„Wyrzućmy to zło i nienawiść z naszych serc i umysłów, z naszego Kraju. Możemy się różnić, ale nie wolno nam się nienawidzić! Podstawą życia jest pokój” – zaznaczyła polityk.

Zaraz po napaści w mediach społecznościowych politycy i zwykli obywatele apelowali o modlitwę za zdrowie i życie Adamowicza. Wśród nich znaleźli się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk. W poniedziałek wieczorem w kilkunastu miastach Polski odbędą się spotkania pod hasłem „Światełko – myślami z Pawłem Adamowiczem”.

Ratusz miasta Gdańska poinformował na swojej stronie, że nowy komunikat o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza zostanie wydany około południa.

PAP/RIRM

drukuj