fot. PAP/Jerzy Muszyński

Min. A. Moskwa: Kontrole nie potwierdziły nielegalnych zrzutów do Odry

Posiadamy listę wszystkich zrzutów, wszystkich parametrów, które te zrzuty mają, wszędzie toczą się kontrole – powiedziała w piątek minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa. Polityk podkreśliła, że obecnie kontrole nie potwierdziły żadnych nielegalnych aktywności.

W piątek na konferencji prasowej w Gryfinie minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, zapewniła, że kontrole dotyczące zrzutów do Odry nie wykazały nieprawidłowości. Zastrzegła, że jej resort posiada listę firm, które funkcjonują wzdłuż Odry i dokonują legalnych zrzutów.

„Mamy listę, ale nie tylko zasolenia, tylko wszystkich zrzutów, wszystkich parametrów, które te zrzuty mają. Wszędzie się toczą kontrole. Na dzisiaj te kontrole nie potwierdziły żadnych nielegalnych aktywności” – powiedziała Anna Moskwa.

Zapewniła, że kontrole „trwają i będą prowadzone”.

Minister przypomniała też, że „niedawno Wody Polskie komunikowały, że zidentyfikowały 282 miejsca nielegalnych zrzutów”. Wyjaśniła, że nielegalnym zrzutem „może być jakaś rura (…) w rzece, z której coś się wydostaje bezpośrednio do rzeki”.

„Niestety takie sytuacje się zdarzają” – skomentowała.

Anna Moskwa podkreśliła także, że wykrywalność tej przestępczości w ostatnich latach znacząco wzrosła, również przestępczości wodnej, zostały też zaostrzone kary.

„Niemniej jednak ciągle mierzymy się z tymi nielegalnymi działaniami dotyczącymi zanieczyszczania środowiska” – dodała.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl