fot. PAP

Milion dzieci żyje w ubóstwie a Sejm debatuje o homozwiązkach

W Polsce ponad milion dzieci żyje w ubóstwie, a Sejm zajmuje się tzw. związkami partnerskimi – powiedział poseł Andrzej Duda, podczas wczorajszej debaty w Sejmie. Dziś odbędzie się głosowanie.

Posłowie rozpatrywali wczoraj projekty autorstwa PO, Ruchu Palikota i SLD, które m.in. dają tzw. parom homoseksualnym możliwość zawarcia związku.

Złożenie wniosków o odrzucenie projektów w pierwszym czytaniu zapowiedziały w kluby PiS i Solidarnej Polski. Pozostałe kluby, w tym większość posłów PO opowiada się za skierowaniem projektów do komisji. Taką wolę wyraża również premier Donald Tusk.

Poseł Andrzej Duda zauważył podczas debaty, że są ważniejsze sprawy niż legalizacja związków homoseksualnych. Wskazał m.in. na najnowszy raport UNICEFu .

– W Polsce ponad milion dzieci żyje w ubóstwie. Pawie 1.3 mln nie ma dostępu do podstawowych dóbr takich jak 3 posiłki dziennie, czy 2 pary obuwia w roku. Pod tym względem Polska znalazła się dopiero na 24 miejscu wśród 29 biednych krajów. Kwestia zapobieganiu ubóstwu dzieci powinna być priorytetem polityków – tak powiedziała Ewa Falkowska z UNICEF Polska. Według niedawno ogłoszonych danych bezrobocie w grudniu wynosiło 13,4 proc., czyli ponad 2 mln. 138 tys. ludzi w Polsce jest bez pracy. Nie wiadomo ilu nie jest odnotowanych, nie wiadomo ilu z nich zdążyło już wyjechać za granicę, zwłaszcza ludzi młodych. Czym zajmuje się Sejm, czym zajmuje się w Sejmie koalicja rządząca – zajmuje się związkami partnerskimi – powiedział poseł Andrzej Duda.

Na negatywne skutki rozpatrywanych projektów – wskazała również poseł i prof. Krystyna Pawłowicz, konstytucjonalista.

– Legalizacja związków homoseksualnych jest sprzecza z prawem. Promowanie jest zakazane, a proponowane związki mają cel czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka i członków jego rodziny. Mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu państwa, ale nie w interesie społecznym wygodne, łatwe praktykowanie  egoistycznych, nieuporządkowanych uprawnień. Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą, projekty są sprzeczne z Konstytucją, zmierzają do jej obejścia, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości i prawo do intymności. Są ekshibicjonistycznie, pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne czym naruszają poczucie estetyki i molarności większości Polaków –  powiedziała pos. Krystyna Pawłowicz.

RIRM

drukuj