Bundestag uznał dewiacyjne związki homoseksualne za równe małżeństwu

Niemiecki Bundestag uznał, że związki osób tej samej płci będą równe małżeństwu. Stało się to na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu Bundestagu. Nowy parlament Niemcy wybiorą 24 września.

„Małżeństwo zawierają dożywotnio dwie osoby różnej lub tej samej płci” – brzmi po przyjętych zmianach paragraf 1353 kodeksu cywilnego, mówiący o związku małżeńskim.

Projekt nowelizacji ustawy dotyczącej zrównania par tej samej płci z instytucją małżeństwa poparło dziś 393 posłów – głównie Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, Lewicy i Zielonych.

– To, że dziś podejmujemy taką decyzję, może nie jest dobre dla koalicji, ale z pewnością jest dobre dla ludzi –  stwierdził Thomas Oppermann, szef klubu parlamentarnego SPD.

– W tej chwili zaczyna tworzyć się historia. To historyczna chwila – podkreśliła Katrin Goering-Eckart z partii Zielonych.

Przeciwko zmianom było 226 posłów z klubu CDU/CSU.

– W parlamencie są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy otwarcia instytucji małżeństwa dla osób tej samej płci. Szanuję decyzje zarówno jednych, jak i drugich. Jednak osobiście uważam, że małżeństwo powinno być zawierane tylko pomiędzy mężczyzną i kobietą – powiedział Volker Kauder z partii CDU.

W gronie przeciwników znalazła się także kanclerz Angela Merkel.

–  Dla mnie małżeństwo w rozumieniu konstytucji jest małżeństwem kobiety i mężczyzny. Dlatego nie poparłam dziś tej ustawy – wyjaśniła Angela Merkel.

Dewiacyjne związki homoseksualne w Niemczech mogą od 2001 roku zarejestrować swój związek. Mają też szereg przywilejów dotyczących m.in. spraw spadkowych i wspólnego rozliczania podatków.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl