Mikołaj Pawlak z poparciem sejmowych komisji na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka

Sejmowe komisje poparły zgłoszoną przez Prawo i Sprawiedliwość kandydaturę Mikołaja Pawlaka na Rzecznika Praw Dziecka. To piąty od września kandydat na to stanowisko. Parlamentarzystom do tej pory nie udało się obsadzić tego urzędu.

Wczoraj na wspólnym posiedzeniu sejmowych Komisji: Polityki Społecznej i Rodziny oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży, poseł PO Magdalena Kochan bezskutecznie wnioskowała o przerwanie opiniowania kandydatury Mikołaja Pawlaka.

Polityk podnosiła, że nie spełnia on wymogów ustawowych, bo nie posiada odpowiedniego doświadczenia w pracy z dziećmi lub na ich rzecz.

Krytyczni wobec kandydatury byli także inni politycy opozycji, do czego podczas dyskusji odniósł się poseł PiS-u Zbigniew Dolata.

– Przysłuchuję się tej debacie i odnoszę nieodparte wrażenie, że kandydat na Rzecznika Praw Dziecka w oczach pań i panów posłów PO ma jeden podstawowy mankament: nie jest Markiem Michalakiem. Posuwacie się tak daleko, że zarzucacie kandydatowi, o którym rozmawiamy, nawet to, że nie kocha dzieci, bo kochać dzieci mógł tylko Marek Michalak. Jeden z panów posłów powiedział, że pan Pawlak nie zna się na dzieciach. Co to znaczy? Co to jest za zarzut? Naprawdę nie chciałbym debatować na takim poziomie. Jedna z pań posłanek mówi, że nikt nie zna kandydata w Aleksandrowie – to jest straszne, to rzeczywiście jest podstawowy zarzut – mówił poseł Zbigniew Dolata.

Obecny na posiedzeniu komisji Mikołaj Pawlak zadeklarował, że będzie hołdował zasadzie, w myśl której prawo powinno wziąć dzieci w opiekę. Mówił też m.in., że życie podlega bezwzględnej ochronie, z czym nie będzie dyskutował.

Kolejna już procedura wyłaniania nowego Rzecznika Praw Dziecka została wszczęta po tym, jak w październiku Senat nie zgodził się, aby stanowisko to objęła Agnieszka Dudzińska. Urzędu tego nie udało się obsadzić też we wrześniu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl