fot. twitter/MieszkanieDlaMłodych

Mieszkanie plus: podpisano umowę na projekt osiedla w Radomiu

PFR Nieruchomości podpisał umowę z pracownią EMA Studio na opracowanie projektu osiedla w Radomiu – poinformowano w piątek. W ramach programu Mieszkanie plus mają tam powstać 124 lokale, budowa ma ruszyć na początku 2020 roku.

„Zawarta pomiędzy PFR Nieruchomości a projektantami umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla, m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji” – poinformowano w komunikacie.

Przy ul. Tytoniowej w Radomiu mają powstać dwa 7-kondygnacyjne bloki mieszkalne.

„Działka, na której powstanie osiedle, znajduje się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, punktów handlowych, usługowych oraz placówek oświaty. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 mkw. Wśród 124 powstających lokali będą zarówno te 1- jak i 4-pokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji 124 miejsca postojowe zewnętrzne” – podał w informacji PFR Nieruchomości.

Jak zauważył członek zarządu PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński „działka, którą do programu Mieszkanie plus wskazał samorząd, znajduje się w doskonałej lokalizacji, położonej w bliskim sąsiedztwie radomskiego śródmieścia”.

„Liczę na to, że wspólnymi siłami dostarczymy mieszkańcom Radomia komfortowe osiedle, w którym dach nad głową znajdzie wiele rodzin” – powiedział Muszyński, cytowany w komunikacie.

Mieszkanie plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania w sektorze prywatnym, samorządowym i rządowym. Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału.

Od stycznia 2019 roku, wzorem zamożniejszych państw UE, niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności.

Oprócz zmian w prawie, mających stworzyć warunki dla realizacji inwestycji, utworzony został wehikuł inwestycyjny, nazwany Funduszem Sektora Mieszkań dla Rozwoju. Aktywami Funduszu zarządza PFR Nieruchomości. Fundusz na zasadach komercyjnych inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach.

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do Mieszkania plus w Gdyni, Wałbrzychu oraz Kępicach. W Gdyni nabór na mieszkania już się zakończył i wnioski są weryfikowane, a w Wałbrzychu nabór trwa do końca stycznia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl