Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego dla Rodziny Radia Maryja w Radomiu

W Radomiu dla Rodziny Radia Maryja wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rodzina Radia Maryja z ziemi radomskiej bardzo licznie zgromadziła się w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego przygotował bogaty program dla widzów.

Koncerty, które odbywają się w całej Polsce są wyrazem wdzięczności dla Rodziny Radia Maryja za modlitewny wkład, bezinteresowną posługę w biurach i kołach. Mają one szczególny charakter w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Rodzina Radia Maryja, ta apostolska Rodzina Radia Maryja, ona dalej buduje Niepodległą i chcemy wszystkim podziękować. […]Razem, jeżeli mówimy jednym głosem i ciągniemy ten wóz polski w jednym kierunku to ile dobra można zrobić. Ja bym tego życzył wszystkim Polakom, całej Polsce. Wszyscy razem, ale z Panem Bogiem – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

W koncercie uczestniczył ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej, który nawiązał do nauczania św. Jana Pawła II.

– Na Jasnej Górze św. Jan Paweł II zobowiązał nas. Przypomniał: „Wolność nie jest ulgą, jest trudem wielkości” – to był cytat z wiersza Leopolda Staffa pt. „Oto twa pieśń”. Tak mocno nas Ojciec Święty zobowiązywał: „Proszę was, błagam, abyście to wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością, abyście nigdy nie załamali się, abyście nigdy nie zwątpili, bo piękna jest nasza historia” – powiedział ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

Ten zespół, to wyśmienita promocja Wojska Polskiego – mówił wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

– Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego, to jest to, czym powinniśmy się w Ministerstwie Obrony Narodowej i w wojsku chwalić i chlubić. Powinniśmy być dumni, że mamy tak wspaniałych artystów – akcentował Wojciech Skurkiewicz.

W trakcie koncertu medalem za zasługi dla obronności kraju odznaczona została

Lucyna Alicja Adamkiewicz, żołnierz Armii Krajowej i Powstaniec Warszawski. Za swoją odwagę Pani Lucyna trafiła do niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz. W sierpniu prezydent Andrzej Duda odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

– Pani Lucyna Adamkiewicz to jest szczególna osoba, której należy się szacunek i wielkie podziękowanie – zaznaczył minister.

Kolejny koncert odbędzie się 26 sierpnia w Szczecinie w Operze na Zamku Książąt Pomorskich. Rezerwacja kart wstępu została już zamknięta. Jednak niebawem pojawią się informacje o kolejnych koncertach m.in. w Kielcach. 1 września w Toruniu odbędzie się Dziękczynienie w Rodzinie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj