Litwa: Premier Saulius Skvernelis złożył życzenia Polsce

Premier Litwy w imieniu rządu Republiki Litewskiej złożył najserdeczniejsze życzenia Polsce z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

„Rok 2018 dla Litwy i Polski jest rokiem szczególnym, wspólnie obchodzimy jubileusze naszych państw – 100. rocznice” – napisał w liście gratulacyjnym Saulius Skvernelis, który zamieściła w niedzielę kancelaria premiera.

Szef rządu wyraził zadowolenie, „że ścisłych kontaktów politycznych, gospodarcze i kulturalnych między naszymi państwami oraz ze wzajemnego zaufania”.

„Dzisiaj możemy być dumni, że Litwa i Polska stały się bliskimi partnerami, które podzielają wspólne wartości demokratyczne i cele Unii Europejskiej oraz NATO” – czytamy w liście, w którym Saulius Skvernelis wyraża też przekonanie, iż „te wspólne cele i wyzwania zachęcą nas do kontynuacji otwartego dialogu we wszystkich kwestiach, co przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa naszych państw”.

Kancelaria premiera Litwy przypomina, że „uwzględniając wagę wyjątkowego jubileuszu, solidarność obu państw, dążenie do wolności i niezależności, decyzją rządu, w niedzielę na głównych budynkach urzędów państwowych obok narodowych flag litewskich zostały wywieszone narodowe flagi polskie”.

PAP/RIRM

drukuj