Mieszkańcy Olsztyna i Bytowa stanęli w obronie TV Trwam

Mieszkańcy Olsztyna i Bytowa sprzeciwili się decyzji KRRiT, która nie przyznała TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Ulicami tych miast przeszły w niedzielę marsze w obronie katolickiej stacji.

Marsz w Olsztynie poprzedziła uroczysta Msza św. sprawowana w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, której przewodniczył proboszcz parafii ks. prał. Andrzej Lesiński. Eucharystia sprawowana była w Bazylice Katedralnej pw. św. Jakuba.  Następnie marsz przeszedł od Katedry aż do Placu Solidarności.

– Na marszu panowała atmosfera jedności, poczucia wspólnoty. Towarzyszyło nam także uczucie radości, że potrafimy się razem zebrać, mimo że sytuacja w Polsce jest beznadziejna, mimo że następuje degradacja narodu, to jednak cieszymy się, że potrafimy się skrzyknąć i wyjść razem na ulicę. Marsz przeszedł od Katedry do Placu Solidarności. Tam zakończyliśmy manifestację pieśnią „Abyśmy byli jedno”; trzymaliśmy się za ręce, na wszystkich twarzach widać było uśmiech – powiedziała Elżbieta Wirska, koordynatorka marszu.

Organizatorami manifestacji byli: Stowarzyszenie SOLIDARNI 2010, Solidarna Polska, a także Klub Tygodnika „Nasza Polska ” w Olsztynie.

Mieszkańcy Bytowa także wyrazili swój sprzeciw ws. nieprzyznania TV Trwam miejsca na pierwszej platformie cyfrowej.  Po Eucharystii uczestnicy utworzyli kolumnę, w której maszerowali w obronie katolickiej TV Trwam.

– Po wyjściu z kościoła zaśpiewaliśmy hymn „Boże coś Polskę”, recytowaliśmy wiersz o wolności. W marszu uczestniczyli goście, przedstawiciele zespołów organizacyjnych, grupa Rodziny Radia Maryja, członkowie klubów, członkowie PiS i  NSZZ „Solidarność” – powiedział Stanisław Browarczyk z Rodziny Radia Maryja w Bytowie.

Do tej pory w kraju i na świecie odbyło się 150 marszów. W najbliższym czasie kolejne manifestacje zaplanowano: 20 kwietnia w Gorzycach Wielkich, 28 w Hrubieszowie. 11 maja marsze przejdą ulicami Ostrowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy i Wąbrzeźna.

 

Wypowiedź Elżbiety Wirskiej;

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź Stanisława Browarczyka;

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj