Kolejne symbole upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej

Mieszkańcy Krakowa – Nowej Huty oraz Świętej Wody upamiętnili w niedzielę ofiary katastrofy smoleńskiej.

W Krakowie – Nowej Hucie w kościele pw. św. Józefa, podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i ich rodzin, odsłonięto tablicę pamiątkową „Krzyż smoleński okryty całunem milczenia”. Następnie odbył się koncert „Modlitwa i Pamięć” – utwór specjalnie skomponowany dla uczczenia ofiar katastrofy.

– Każda forma upamiętnienia jest dla mnie ogromnie ważna i o każdą taką formę będę walczyć, będę zabiegać oraz będę wspierać społeczności lokalne tak, jak tylko potrafię. Natomiast to miejsce jest szczególnie ważne, bo to parafia mojego męża, jestem z tą parafią związana od samego początku; chodziłam tutaj do Kościoła, jak ten kościół się budował. Chodziłam z malutkim Pawłem w wózeczku, kiedy jeszcze Msze św. odbywały się na podwórku. W związku z tym, to takie symboliczne zamknięcie pewnego etapu mojego życia – powiedziała Zuzanna Kurtyka, wdowa po śp. Januszu Kurtyce, byłym prezesie IPN.

Z kolei na Wzgórzu Trzech Krzyży w Świętej Wodzie stanął Krzyż Smoleński. Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia krzyża rozpoczęła się Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Eucharystii przewodniczył ks. abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl