fot. episkopat.pl

Mieszkańcy diecezji ełckiej otrzymali świerki wyrosłe z nasion, które pobłogosławił papież Franciszek

Mieszkańcy Ełku otrzymali dziś sadzonki wyjątkowego świerka. Nasiona do nich przed laty poświęcił Ojciec Święty Franciszek.

Co roku w okresie Bożego Narodzenia na Placu Świętego Piotra w Rzymie staje żywa choinka. W 2017 roku drzewko pochodziło z Polski. Ofiarowali je mieszkańcy diecezji ełckiej. Był to dar dla Papieża w podziękowaniu za jego pontyfikat. Wraz z choinką do Rzymu przywieziono także nasiona z tego drzewka. Wtedy też narodził się pomysł, aby te nasiona poświęcił papież Franciszek – mówi ks. bp Jerzy Mazur.

„Ojcze Święty, będziemy sadzić w Puszczy Białowieskiej i wielu, wielu innych miejscach, a jak wyrośnie piękne drzewo, piękny świerk, to kolejne pokolenie przywiezie znowu na Plac Świętego Piotra piękną choinkę bożonarodzeniową”  – wspomina ks. bp. Jerzy Mazur.

Dziś świerki z pobłogosławionych przez Papieża nasion otrzymali mieszkańcy diecezji ełckiej. Sadzonki przygotowała Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.

Dzisiaj przygotowywaliśmy 250 sztuk. W torebkach zabezpieczonych z bryłką torfową i certyfikatem, skąd te sadzonki pochodzą i jaka jest ich historia – mówi Andrzej Piela z nadleśnictwa Ełk.

Jedno z drzewek zasadzono w centrum Ełku, przy pomniku św. Jana Pawła II.

Świerki także tutaj zostaną zasadzone i będą takim żywym symbolem tego wydarzenia z 2017 roku. Ten świerk będzie rósł tak, jak rośnie dąb Jana Pawła II – zaznacza prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Nowo zasadzony świerk, który będzie rósł na placu św. Jana Pawła II, jest przykładem umiłowania przyrody. Przyrody, która – jak mówi papież Franciszek – jest wspaniałą księgą, w której Bóg do nas mówi. I to właśnie pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza akcja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl