fot. PAP/Piotr Polak

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 – „Niezwyciężeni w przestworzach”

W Radomiu rozpoczną się dziś Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023 – „Niezwyciężeni w przestworzach”. W pokazach  będzie można zobaczyć m.in. myśliwce F-16 i zakupione w Korei Południowej samoloty FA-50. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Do zobaczenia będzie ponad 50 maszyn w powietrzu i na ziemi, a także przeszło 70 jednostek sprzętu lądowego. W Radomiu na tych, którzy dojadą na pokazy, czekają samoloty i śmigłowce polskich sił powietrznych: F-16, MiG-29, Su-22, M-28, Sokoły czy nowe, wyprodukowane w Korei Południowej FA-50. Dotrą też samoloty z zagranicy. Specjalną atrakcją będzie pokaz nocny. Wydarzenie zainauguruje dziś minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. [czytaj więcej]

– W najbliższy weekend zapraszamy do Radomia, żebyśmy mogli podziwiać właśnie samoloty z polskich sił powietrznych, w tym FA-50. Zamówiliśmy te samoloty w Korei Południowej rok temu; dwa egzemplarze już są w Polsce; polscy piloci zostali przeszkoleni – zaznacza minister Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1695368758812873057

Program Air Show Radom 2023 został zaprezentowany w poniedziałek. A już we wtorek w Warszawie wylądowały kolejne dwa samoloty FA-50 dla polskich sił powietrznych.

Oficjalne otwarcie imprezy planowane jest na godz. 11.00. Po nim zrzut skoczków z flagami, a następnie parada powietrzna 65 statków powietrznych. Pojawią się też grupy akrobacyjne: Żelazny, Orlik, a także goście ze Szwajcarii.

Na wystawie zobaczyć będzie można makietę myśliwca F-35, a do jej kabiny możliwość wejścia ma mieć każdy chętny.

Z najnowszych nabytków Wojska Polskiego w Radomiu pojawią się Abramsy i czołgi K2, a także systemy HIMARS i Patriot.

Organizatorzy przekazali informację, że na dzisiaj wyczerpał się już limit biletów do zakupienia w internecie. Część wejściówek zarezerwowano dla tych, którzy ustawią się dziś w kolejce do kas. Pięć lat temu w Air Show Radom udział wzięło ponad 160 tys. widzów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl