fot. pixabay.com

Seria tornad w stanie Michigan; 5 ofiar śmiertelnych

W ciągu ostatnich kilku dni siedem tornad nawiedziło położony na Środkowym Zachodzie USA stan Michigan wyrządzając poważne straty materialne. Co najmniej 5 osób poniosło śmierć – poinformowały w piątek władze stanowe.

Najsilniejsze tornado o prędkości wiatru przekraczającej 200 km/godz. uderzyło w Lansing – stolicę stanu Michigan łamiąc drzewa, zrywając dachy domów i uszkadzając sieć energetyczną.

Znaczna część miasta pozbawiona została dopływu prądu i pogrążyła się w ciemnościach. Powalone drzewa zablokowały wiele ulic. Jak podała straż pożarna 89-letnia kobieta zmarła po tym jak drzewo przygniotło jej dom.

Gwałtowne zjawiska pogodowe wystąpiły też w hrabstwach Ingham, Livingston, Wayne i Monroe. W hrabstwie Livingston wichura osiągała prędkość 145 kilometrów na godzinę.

Padający ulewny deszcz spowodował wiele wypadków na drogach. W hrabstwie Kent w czołowym zderzeniu dwóch samochodów podczas ulewy śmierć poniosła 21-letnia kobieta i dwie dziewczynki.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl