fot. PAP/Roman Zawistowski

W Łasku amerykańscy żołnierze prowadzą szkolenie lotnicze pilotów myśliwców F-16

W Łasku w woj. łódzkim trwa szkolenie lotnicze pilotów myśliwców F-16. Ćwiczenia prowadzą amerykańscy żołnierze. Manewry odbywają się przy udziale 18-tu samolotów F-16, które w ub. tygodniu przybyły do Polski z Niemiec. Polscy i amerykańscy piloci wykonują wspólne operacje w powietrzu na terenie całego kraju.

Lotnicy doskonalą swoje umiejętności i zdobywają dodatkowe uprawnienia.

Poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, uważa, że wspólne szkolenia wzmacniają sojusz z USA.

– W ten sposób nasi żołnierze, w tym przypadku piloci, zgrywają się w działaniach bojowych z sojusznikami. W razie jakiegoś zagrożenia, ale również na misjach, jeżeli są nasi żołnierze, to ściśle współpracują z sojusznikami i są przygotowani do tego, żeby działać. Obowiązują te same procedury, obowiązkowy jest język angielski. Ale cechą i zasadą sił zbrojnych są ćwiczenia, bo w ten sposób żołnierze coraz lepiej uczą się współpracy, nie tylko międzysojuszniczej, ale i nawet w naszej armii – zaznacza Michał Jach. 

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1297774136589197312

W ramach ćwiczeń piloci wykonują m.in. walki powietrzne i tankowanie w powietrzu z wykorzystaniem amerykańskiego samolotu-cysterny.

Polsko-amerykańskie szkolenia potrwają do 11 września.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl