fot. pl.wikipedia.org

Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej na UKSW

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie trwa I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej. Dwudniowe wydarzenie odbywa się pod hasłem „Biznes rodzinny skarbem narodu”. Patronat nad konferencją objęła Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Celem Forum jest promocja biznesu rodzinnego oraz przygotowanie nowych rozwiązań prawnych wspierających przedsiębiorczość rodzinną.

Jednym z prelegentów będzie ekonomistka dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM. Forum jest okazją do pochylenia się nad tematami ważnymi zarówno dla środowiska naukowego, jak i biznesowego – mówi dr Dorota Żuchowska.

Pochylimy się nad tematami, które dotyczą wpływu rodziny na biznes, dotyczą wartości właściciela rodziny i firmy, czy strategii rozwoju tych firm. Będzie mowa o tym, jak duże znaczenie mają firmy rodzinne dla polskiej gospodarki, jak ważne przed nimi stoją też wyzwania w kontekście naszego rozwoju gospodarczego. Cały czas podkreślane będzie to, że rodzinne firmy mogą stać się źródłem sukcesu gospodarczego w Polsce – wskazuje dr Dorota Żuchowska.

W czasie konferencji głos zabiorą także parlamentarzyści oraz członkowie rządu, m.in minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

RIRM

drukuj