fot. twitter.com/OrdoIuris

Międzynarodowa petycja przeciwko ratyfikacji przez Unię Europejską genderowej Konwencji Stambulskiej

W sieci można podpisywać międzynarodową petycję przeciwko ratyfikacji przez Unię Europejską tzw. Konwencji Stambulskiej, która uderza w rodzinę. Z inicjatywą wystąpiły Instytut Ordo Iuris i organizacje z 11 innych krajów Europy m.in. Chorwacji, Węgier, Słowacji, Holandii i Francji.

Sygnatariusze petycji domagają się od przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen wycofania planu ratyfikacji Konwencji Stambulskiej przez UE. Genderowa konwencja pod pretekstem walki z przemocą podważa tożsamość i autonomię rodziny. Promuje niestereotypowe role kobiet i mężczyzn i dąży do narzucania takich ideologicznych treści dzieciom.

Jeżeli ten dokument zostanie ratyfikowany przez UE, to państwa, które do tej pory go nie ratyfikowały w praktyce zostaną do tego zmuszone – wskazuje Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Państwa takie jak Polska, które ratyfikowały Konwencję Stambulską, ale wydały pewnego rodzaju deklarację, które zapewnić mają stosowanie jej przepisów zgodnie z prawem krajowym, z polską konstytucją, również przestaną mieć możliwość stosowanie jej w ograniczonym zakresie. Genderowa ideologia podważająca istnienie naturalnych różnic pomiędzy mężczyznami i kobietami, widząca źródła przemocy w rodzinie i społeczeństwie zostanie siłą narzucona wszystkim europejskim państwom i będzie bardzo trudno się z niej wycofać – podkreśla Karolina Pawłowska.

Petycję może podpisać każdy obywatel państw UE. Apel w obronie rodziny jest dostępny pod adresem https://stopgenderconvention.org/.

Zbieranie podpisów ma potrwać ok. trzech miesięcy.

RIRM

drukuj