fot. flickr.com

MI: Od środy obowiązują wakacyjne ograniczenia w ruchu ciężarówek

Obowiązuje już wakacyjne ograniczenie ruchu ciężarówek w weekendy. Minister infrastruktury podpisał nowelizację rozporządzenia, które przewiduje wprowadzenie takich ograniczeń – ze względu na wcześniejsze zakończenie roku szkolnego i Boże Ciało – już od środy.

„Minister infrastruktury podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, która przewiduje wprowadzenie wakacyjnych ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych w najbliższy weekend” – napisano w komunikacie resortu.

Zmiana jest związana z nowelizacją rozporządzenia ministra edukacji narodowej przesuwającą zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych na 19 czerwca 2019 r.

„Wcześniejszy koniec roku szkolnego zbiega się w tym roku z początkiem długiego weekendu w związku ze świętem Bożego Ciała. W tym okresie przewidywany jest wzmożony ruch pojazdów, który może powodować wzrost zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest to czas wyjazdów indywidualnych oraz zorganizowanych wycieczek z udziałem dzieci” – tłumaczy w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Resort przypomina, że okresowe ograniczenia ruchu pojazdów oraz zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton obowiązują w wakacyjne weekendy: w piątki od 18:00 do 22:00; w soboty od 8:00 do 14:00; a w niedziele od 8:00 do 22:00.

W komunikacie podano, że ograniczenia w ruchu w związku ze świętem Bożego Ciała obowiązują 19 czerwca 2019 r. (środa) od 18:00 do 22:00 oraz 20 czerwca 2019 r. od 8:00 do 22:00.

PAP/RIRM

drukuj