fot. twitter.com/MFIPR_GOV_PL

MFiPR: nowy konkurs w ramach projektu Inteligentny Rozwój

Rusza nabór wniosków w konkursie w ramach projektu Inteligentny Rozwój. Jak informuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do polskich przedsiębiorców i naukowców trafi 200 mln. zł z funduszy europejskich na prace badawcze, które pomogą walczyć z pandemią.

W konkursie startować mogą firmy i jednostki naukowe, które przedstawią projekty badań w zakresie walki z koronawirusem. Jest on podzielony na trzy rundy.

– Jako Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczyliśmy na ten cel 200 mln. zł. Jest to konkurs skierowany do przedsiębiorców. Mogą też uczestniczyć w nim konsorcja składające się z przedsiębiorcy i jednostki naukowej. Konkurs skierowany jest również do dużych przedsiębiorców więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dofinansowanie projektu uzależnione jest przede wszystkim od wielkości przedsiębiorcy i rodzaju badań, które są przeprowadzone w ramach konkursu. Nabór wniosków trwa do 31 grudnia br., podzielony jest jednak na trzy rundy. Można złożyć wnioski do 5 czerwca, 24 lipca czy też do końca roku – zaznaczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest innowacyjność projektu co najmniej na poziomie krajowym, a także jego wdrożenie. Konkurs dedykowany jest pracom realizowanym na terenie całej Polski.

RIRM

drukuj